Potraviny pro dostatečné množství energie

9 tipů, jak dodat tělu energii

Jak dodat tělu energii? Samozřejmě, že jídlem. Jak ale na to, když nemáte na nic chuť a za den sníte opravdu málo potravin, které pak sotva pokryjí váš bazální metabolismus? Připravili jsme pro vás 9 tipů, které vám usnadní sestavení jídelníčku při přibírání. I pokud chcete přibrat, doporučujeme vsadit spíše na zdravé potraviny a vyhnout se těžkým a smaženým pokrmům.

1. Konzumujte tučnější mléčné výrobky

Zapomeňte na produkty s označením light a místo nízkotučného tvarohu zvolte ten plnotučný. Podobně přistupujte i k výběru sýrů, smetany nebo třeba jogurtů. Do svého těla tak v jedné porci dostanete o něco více energie.

2. Vyvarujte se umělých sladidel

Umělá sladidla nejsou pro zdravé lidi prospěšná. Lepší než umělé sladidlo je zvolit třeba třtinový cukr, med nebo javorový sirup. Tyto alternativy jsou zdravé a také energeticky vydatné. Přisladit si jimi můžete téměř cokoliv.

3. S chutí mlsejte

Svému tělu můžete během dne dodat cukr třeba oblíbeným bonbonem nebo kouskem sladkého ovoce. Kolikrát stačí jen minimálně zvýšit energetický příjem a hned začnete nabírat.

4. Volte máslo místo margarínu

Máslo vašemu tělu dodá mnohem více energie než margaríny a další rostlinné tuky tohoto typu. Namažte si proto pečivo k večeři máslem a nešetřete jím ani třeba při přípravě vajíček nebo ovesné kaše.

5. Dejte přednost výživným a energetickým surovinám

Vařte energeticky vydatná jídla, která vás zasytí. Ačkoliv konzumace zeleniny je velmi důležitá, nepoužívejte ji jako hlavní část při vaření.

6. Snězte vždy tu nejvýživnější část své porce

Když víte, že nesníte celou porci jídla, preferujte tu část, která je nejvýživnější.

7. Pijte kalorické nápoje

Pitný režim nemusí být pouze voda. Skvělou volbou je také slazený čaj, ovocné džusy nebo zeleninové šťávy. Obzvlášť pokud přibíráte a nemusíte řešit štíhlou linii.

8. Jezte často během dne

Kromě snídaně, obědu a večeře byste měli za den spořádat ještě tři až čtyři malé svačiny, díky kterým budete stále sytí.

9. Vyhledávejte jídlo, co vám chutná

Nemá smysl se nutit do potravin, které vám nechutnají. Pestrost jídelníčku lze dodržet i tak, když budete jíst jen to, co máte rádi.