Jak nabrat na váze - vysvětlení před grafem

Jak nabrat na váze

Otázka „Jak nabrat váhu?“ se týká mnoha příliš štíhlých lidí, kteří nejsou spokojeni se svým vzhledem. Rad a tipů na hubnutí naleznete na internetu dostatek, poradit však, jak přibrat, to je mnohem složitější. Nízká hmotnost bývá způsobená nedostatečným příjmem potravin, výběrem nevhodných pohybových aktivit či na vině mohou být i některé nemoci (například hyperfunkce štítné žlázy). Pokud se vám ani po dlouhé snaze nedaří nabrat na váze požadované kilogramy, tak je určitě namístě konzultace s odborníkem.

Jak rychle nabrat na váze

Radit, jak nabrat na váze, není jednoduché, protože každý člověk je unikátní. Nelze proto doporučit jeden univerzální jídelníček, kterým byste se měli řídit. Jaký denní příjem energie vaše tělo potřebuje, to je dáno bazálním metabolismem i sportovními aktivitami, jimž se věnujete. Jestliže tedy často běháte, jezdíte na kole nebo třeba na kolečkových bruslích, bude vaše tělo vyžadovat více energie než tělo člověka bez koníčků sportovního zaměření.

Když potřebujete rychle nabrat na váze, měli byste výrazně navýšit svůj denní příjem. Například se doporučuje sníst denně 6 až 11 porcí výrobků z obilovin. Jedna taková porce pak představuje například krajíc chleba nebo 1/2 šálku rýže. Obiloviny by tak spolu s ovocem, ořechy a semeny, kvalitním masem a mléčnými výrobky měly představovat naprostý základ vašeho jídelníčku.

Sáhnout můžete i po nutridrincích a jiných výživových nápojích, které mohou nahradit jednu rychlou svačinku po tréninku. Jíst byste měli alespoň pětkrát denně, můžete však i vícekrát. Kromě snídaně, oběda a večeře si dopřejte bohaté svačiny a druhou večeři.

Jak nabrat a udržet si hmotnost

Nabírání hmotnosti je proces na několik týdnů až měsíců. První změny na své postavě ale můžete pozorovat celkem rychle, pokud do svého jídelníčku zařadíte zdravé a nutričně bohaté potraviny. V této oblasti je velmi nápomocný výživový poradce, jelikož má dostatek zkušeností se sestavováním individuálních jídelníčků a poradí, na co přesně byste se měli ve stravovacím plánu zaměřit.