Oběd pro muže a žralok

Jak přibrat na váze pro muže

I mužů se týkají problémy s nízkou hmotností. Za štíhlou postavou mohou stát nevhodné stravovací návyky, genetika i různé zdravotní problémy. Jestliže chcete přibrat na váze, máme pro vás několik rad, jimiž se můžete zkusit řídit. Uvidíte, že radost z přibývajících kilogramů na sebe nenechá dlouho čekat.

Muži mají proti ženám výhodu v přirozeně vyšším objemu svalové hmoty a díky hormonům i v jejím snazším budování. Jestliže ale máte geneticky štíhlou postavu, může pro vás získání svalové hmoty i tak představovat problém. V takovém případě je především nutné prověřit své stravovací návyky a vyloučit možné zdravotní komplikace.

Rady jak přibrat na váze – speciálně pro muže

V první řadě se zamyslete nad svým stravovacím režimem. Spočítejte si, kolik energie za den přijmete. Svůj energetický výdej pak už snadno odhadnete díky různým online kalkulačkám.

Energetický příjem musí pokrýt nejen váš bazální metabolismus, ale také veškeré aktivity během dne. Pokud tedy máte ještě fyzicky náročnou práci, můžete se za celý den dostat na opravdu značné množství potravin. Je tedy důležité i rozvržení jejich konzumace do celého dne – jezte tedy každý den šest až sedm porcí jídla.

Nezapomínejte na potraviny bohaté na komplexní sacharidy i na jednoduché cukry (ideálně z ovoce). Pro přibírání na váze je pro muže velmi důležitá také konzumace bílkovin a tuků – ty kvalitní získáte z ořechů, rostlinných olejů nebo z masa a vajec.

Vhodné pohybové aktivity

Pokud stále řešíte, jak přibrat na váze, doporučujeme vyzkoušet posilování. Muži si pobyt v posilovně většinou chválí, jelikož mohou spojit příjemné s užitečným (snadno přiberete a posilování vás bude ještě bavit).

Naopak je lepší se vyhnout delším a energeticky náročným aktivitám, jako jsou běh nebo jízda na kole či na kolečkových bruslích. Ty totiž budou vaše tělo stát mnoho energie a přibírání na váze se s nimi stane složitější. Jestliže si nevíte rady, jak sestavit jídelníček, abyste při přibírání co nejdříve dosáhli kýžených výsledků, doporučujeme vám obrátit se na odborníky.