Archiv rubriky: Energie potravin

Hubená dívka jí okurku

Nedostatečný energetický příjem aneb co když málo jím

Když chcete přibrat nějaké to kilo, je velmi důležité pohlídat si dostatečný energetický příjem. Nejde pouze o pokrytí bazálního metabolismu, ale také o příjem pro všechny každodenní aktivity. Pokud se snažíte přibírat, měli byste tělu vytvořit dostatečnou rezervu, aby mělo z čeho tvořit novou hmotu.
Pokračování textu Nedostatečný energetický příjem aneb co když málo jím

Energeticky vydatné jídlo

Chutně proti únavě

Aby naše tělo správně pracovalo, potřebuje dostatek energie. A když vám tato energie schází, můžete se cítit až extrémně unavení. Rovnice, v níž by měl energetický příjem pokrýt výdej organismu, platí i v případě únavy. Jestliže máte hodně náročnou práci, studujete nebo se aktivně věnujete nějakému sportu a k tomu málo jíte nebo máte špatnou skladbu potravin, tak určitě nebudete mít energie na rozdávání.
Pokračování textu Chutně proti únavě

Jak získat energii

6 tipů jak získat energii

Energii lze získat mnoha způsoby. Ačkoliv je jejím hlavním zdrojem strava, tak existují i jiné způsoby, jak ji doplnit. Patří k nim třeba spánek a pohyb na čerstvém vzduchu. Zatímco během spánku si odpočinete a zregenerujete svůj mozek i svaly, tak pohybem dostanete do svého těla kyslík a perfektně se odreagujete. Podívejte se na našich 6 osvědčených tipů na to, jak doplnit energii.
Pokračování textu 6 tipů jak získat energii

Potraviny pro dostatečné množství energie

9 tipů, jak dodat tělu energii

Jak dodat tělu energii? Samozřejmě, že jídlem. Jak ale na to, když nemáte na nic chuť a za den sníte opravdu málo potravin, které pak sotva pokryjí váš bazální metabolismus? Připravili jsme pro vás 9 tipů, které vám usnadní sestavení jídelníčku při přibírání. I pokud chcete přibrat, doporučujeme vsadit spíše na zdravé potraviny a vyhnout se těžkým a smaženým pokrmům.
Pokračování textu 9 tipů, jak dodat tělu energii

Potraviny pro energii

Potraviny, které dodají energii

Cítíte se unavení a bez energie? Čeká vás náročný den v práci nebo těžký trénink v posilovně? Máme pro vás tipy na potraviny, které jsou perfektní zásobárnou rychlé energie a spolehlivě nabudí váš organismus. Zařaďte je do svého jídelníčku a uvidíte, že se začnete cítit svěže a energie budete mít na rozdávání.
Pokračování textu Potraviny, které dodají energii