Archiv štítku: BMI

Co je BMI - Body Mass Index

Co je BMI a jak se počítá

Co je to BMI? Pod touto zkratkou si můžete představit Index tělesné hmotnosti neboli také Queteletův index. Zkratka je odvozena z anglického Body mass index. Výpočtem BMI získáte číslo, podle kterého můžete orientačně posoudit, zda máte zdravou váhu, podváhu nebo nadváhu. S BMI si spočítáte, kolik kilogramů potřebujete přibrat nebo naopak jak hodně musíte zhubnout, abyste dosáhli zdravé hmotnosti.
Pokračování textu Co je BMI a jak se počítá

Nohy na váze

Kolik mám vážit

Odpovědět na otázku „Kolik bych měl/měla vážit?“ není jednoduché. Hmotnost je totiž individuální pro každého z nás. Můžeme se řídit obecnými doporučeními a na jejich základě určit orientační hmotnost pro každého jedince. Při výpočtu naší optimální váhy však musíme brát v potaz celou řadu faktorů. Některé z nich ji mohou i výrazně ovlivnit.
Pokračování textu Kolik mám vážit

Podváha - vyřeší ji závaží

Podváha – jak ji řešit

Podváha či v extrémním případě podvýživa může být životu nebezpečná. Vzniká jako důsledek nedostatečné výživy – energetický příjem je nižší než výdej. Problémem však mohou být nejen malé porce jídla, ale s podváhou také souvisejí různé poruchy trávení a vstřebávání živin, zvýšená funkce štítné žlázy, septické stavy a další závažná onemocnění. Opakem podváhy je nadváha.
Pokračování textu Podváha – jak ji řešit