Archiv štítku: jak přibrat

Hubená dívka jí okurku

Nedostatečný energetický příjem aneb co když málo jím

Když chcete přibrat nějaké to kilo, je velmi důležité pohlídat si dostatečný energetický příjem. Nejde pouze o pokrytí bazálního metabolismu, ale také o příjem pro všechny každodenní aktivity. Pokud se snažíte přibírat, měli byste tělu vytvořit dostatečnou rezervu, aby mělo z čeho tvořit novou hmotu.
Pokračování textu Nedostatečný energetický příjem aneb co když málo jím

Jak začít přibírat na váze

Víte, že potřebujete přibrat na váze? Pak stačí se odhodlat a začít. Nemusíte nad ničím dlouho rozmýšlet ani spoléhat na nějakou speciální příležitost. Přibírat na váze je možná lehčí, než si sami uvědomujete. Sepsali jsme pro vás osvědčené tipy, kterými se můžete hned ze začátku řídit. Důležitá je vaše psychická pohoda a také důsledné stravovací návyky, které byste však měli vnímat jako svůj nový životní styl, nikoliv pouze jako „přibírací dietu“.
Pokračování textu Jak začít přibírat na váze

Barevné potraviny pro lepší chuť k jídlu

Jak zvýšit chuť k jídlu? Zapojte všechny smysly

Nevíte, jak zvýšit chuť k jídlu? Co udělat proto, aby vám jídlo chutnalo a užili jste si každé jeho sousto? Roli hraje nejen chuť samotného pokrmu, ale třeba i jeho aroma nebo způsob servírování. Je prokázáno, že na požitku z jídla se podílejí všechny smysly. Jestliže vás trápí ztráta chuti k jídlu, máme pro vás pár tipů, které se vyplatí vyzkoušet.
Pokračování textu Jak zvýšit chuť k jídlu? Zapojte všechny smysly

Svaly na ruce mladé dívky

Přibírat je třeba hlavně svaly. Jak na to?

Svaly jsou nezbytné pro správné fungování našeho těla, protože právě díky nim jsme v pohybu. Sedavý způsob života a nedostatečný přísun energie však jednoznačně vedou k úbytku svalů. Pokud jste velmi štíhlé postavy, mělo by být vaším cílem zdravě přibrat chybějící kilogramy do ideální hmotnosti, to znamená: přibrat i svalovou hmotu.
Pokračování textu Přibírat je třeba hlavně svaly. Jak na to?

Potraviny na přibrání na obrázku

Potraviny na přibrání

Snažíte-li se přibrat, ujistěte se, že váš jídelníček obsahuje na živiny hodnotné potraviny a že svému tělu nedáváte jen prázdné kalorie. I když například držíte speciální dietu a některé potraviny nejíte, dá se sestavit jídelníček, který bude vhodný pro zvyšování hmotnosti. Připravili jsme pro vás přehled potravin na přibrání, které doporučujeme do jídelníčku zařadit. Pokud přibíráte, váš energetický příjem musí být vyšší než výdej. Celkově je nezbytné, aby byla strava pestrá a vyvážená – bohatá na sacharidy, bílkoviny, tuky, vlákninu, s potřebným obsahem vitamínů a minerálů.
Pokračování textu Potraviny na přibrání

Přibrat a neztloustnout

Jak přibrat a neztloustnout

Potřebujete přibrat, ale obáváte se, že když začnete více jíst, tak ztloustnete? Ideální je samozřejmě nabírání svalové hmoty. Pokud jste ale velmi štíhlé postavy, tak se pravděpodobně nevyhnete ani mírnému zvýšení tuku v těle. Ani ten není vždy na škodu, protože naše tělo nějaký tuk potřebuje. Klíč k úspěchu představuje vyvážený jídelníček spolu s vhodnými pohybovými aktivitami.
Pokračování textu Jak přibrat a neztloustnout

Pes vegetarián a kočka masožravec

5 důvodů, kvůli kterým se vám nedaří přibrat na váze

Vaše okolí vám dost možná tak trochu závidí. Většina lidí se totiž snaží spíše shodit přebytečné kilogramy. Vy byste naopak uvítali, kdyby se ručička na váze vychýlila směrem opačným. Což může být paradoxně mnohem těžší než hubnutí, protože jen velmi těžko ošálíte rychlý metabolismus, který vám byl dán do vínku.

Vrozené dispozice nemusejí ovšem být jediným důvodem. Kde hledat příčinu toho, že se vám zkrátka nedaří přibrat? A je řešením vyplenit nejbližší cukrárnu? Jak získat optimální váhu zdravěji?
Pokračování textu 5 důvodů, kvůli kterým se vám nedaří přibrat na váze

Mladá žena má problém s množstvím jídla

Jak přibrat na váze pro ženy

Přibírání na váze může být pro ženy ještě těžší než hubnutí přebytečných kilogramů. K tomu jak zhubnout totiž na internetu naleznete celou řadu tipů. Přibírání je těžší nejen z pohledu nižší informovanosti, ale také proto, že musíte za den sníst výrazně větší množství potravin. Nízká váha se u žen často pojí i s jinými zdravotními problémy, u nichž je nejprve nutné odhalit příčinu.
Pokračování textu Jak přibrat na váze pro ženy