Archiv štítku: optimální váha

Co je BMI - Body Mass Index

Co je BMI a jak se počítá

Co je to BMI? Pod touto zkratkou si můžete představit Index tělesné hmotnosti neboli také Queteletův index. Zkratka je odvozena z anglického Body mass index. Výpočtem BMI získáte číslo, podle kterého můžete orientačně posoudit, zda máte zdravou váhu, podváhu nebo nadváhu. S BMI si spočítáte, kolik kilogramů potřebujete přibrat nebo naopak jak hodně musíte zhubnout, abyste dosáhli zdravé hmotnosti.
Pokračování textu Co je BMI a jak se počítá

Žena si stoupá na váhu

Kdy se vážit a jak

Osobní váhu má doma téměř každý z nás. Víte ale, jak se správně vážit? Ať už hubnete, přibíráte nebo udržujete svou postavu, neměli byste mít z osobní váhy zbytečně strach. Číslo, které ukáže, totiž nemusí být stoprocentně směrodatné pro vaše hubnutí či přibírání. Váha neudělá přesný rozbor vašeho těla a spíše tedy záleží na vašich pocitech.
Pokračování textu Kdy se vážit a jak

Nohy na váze

Kolik mám vážit

Odpovědět na otázku „Kolik bych měl/měla vážit?“ není jednoduché. Hmotnost je totiž individuální pro každého z nás. Můžeme se řídit obecnými doporučeními a na jejich základě určit orientační hmotnost pro každého jedince. Při výpočtu naší optimální váhy však musíme brát v potaz celou řadu faktorů. Některé z nich ji mohou i výrazně ovlivnit.
Pokračování textu Kolik mám vážit