Archiv rubriky: Nechutenství

Barevné potraviny pro lepší chuť k jídlu

Jak zvýšit chuť k jídlu? Zapojte všechny smysly

Nevíte, jak zvýšit chuť k jídlu? Co udělat proto, aby vám jídlo chutnalo a užili jste si každé jeho sousto? Roli hraje nejen chuť samotného pokrmu, ale třeba i jeho aroma nebo způsob servírování. Je prokázáno, že na požitku z jídla se podílejí všechny smysly. Jestliže vás trápí ztráta chuti k jídlu, máme pro vás pár tipů, které se vyplatí vyzkoušet.
Pokračování textu Jak zvýšit chuť k jídlu? Zapojte všechny smysly

Čerstvé bylinky visí na šňůře

10 bylinek, které pomohou zvýšit chuť k jídlu

Trápí vás ztráta chuti k jídlu? Hledejte pomoc v přírodě. Máme pro vás tipy na deset různých bylinek, které pomáhají na nechutenství. Tyto bylinky na podporu chuti k jídlu využijete při každodenním vařením nebo i pro přípravu čaje. Běžně je zakoupíte jako koření v obchodě s potravinami, případně v lékárně. Mnohé z nich si můžete také vypěstovat ve své zahrádce.
Pokračování textu 10 bylinek, které pomohou zvýšit chuť k jídlu

Citrusy, jablko, česnek, zázvor

5 potravin pro podporu chuti k jídlu

Ztráta chuti k jídlu často souvisí s jiným onemocněním (mnohdy se objevuje i se stresem, s těžkými pracovními podmínkami nebo s nervovými poruchami). Jedná se o příznak narušení trávících procesů v těle, v jejichž důsledku přestává být organismus vitální. Ztrátě chuti předchází nedostatečná aktivita žaludku a snížení vylučování žaludečních šťáv.
Pokračování textu 5 potravin pro podporu chuti k jídlu

Plátek chleba se srdíčkem

Hladovění – problém pro tělo i duši

Když někdo začne hladovět, neusiluje za každou cenu pouze o pěknou postavu. Hladovění se odráží v psychice a tvoří s ní začarovaný kruh. Právě psychické problémy mohou totiž být spouštěčem. Na druhou stranu dlouhodobé hladovění stávající psychické problémy umocňuje a zároveň vytváří nové. Jaké jsou příznaky?
Pokračování textu Hladovění – problém pro tělo i duši

Nechutenství - děvčátko nechce kaši

Jak na nechutenství

Nechutenství či odmítání potravy má mnoho příčin, které mohou být fyzického i psychického charakteru. Chuť k jídlu je sice přirozená pro každého z nás, existují však příčiny, co ji mohou náhle omezit. Pak se vždy jedná o problém, který, pokud rychle neodezní, je vhodné konzultovat s lékařem. S nechutenstvím se jednou za čas potýká každý bez rozdílu věku – malé děti, dospívající, dospělí i senioři.
Pokračování textu Jak na nechutenství